XXIV Mistrzostwa w Polskiej Piłce Guzikowej – Zielonka 09.06.2018

 

Zgłoszenia gry w Turnieju do 31.05.2018 r., godz. 18 (tmgg@tmgg.pl)

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 9 czerwca 2018 roku, w godzinach 9.00-20.00 w Zielonce odbędą się XXIV Mistrzostwa w Polskiej Piłce Guzikowej.

Turniej odbędzie się tradycyjnie w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Zielonce koło Murowanej Gośliny, do którego w dniu Mistrzostw zapraszamy zarówno zawodników piłki guzikowej, ich kibiców jak i wszystkich sympatyków ruchu guzikowego.

Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Witek Ciesielski, który w roku 2017 zdobył to trofeum po raz drugi w swojej karierze. Od 2010 roku, kiedy ostatni raz Mistrzostwo obronił Jakub Kruger, nikomu nie udała się ta sztuka, a co roku do gry w finale ustawia się coraz dłuższa kolejka. Jak będzie tym razem? Faworytów jest wielu. Zanim jednak dowiemy się kto w 2018 roku podniesie upragniony puchar, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami organizacyjnymi.

Tegoroczny turniej mistrzowski odbywa się w terminie innym niż dotychczas. Zaczynamy nowy sezon we wrześniu i kończymy w czerwcu, a Zielonka 2018 będzie ostatnim oficjalnym turniejem rozgrywanym według dotychczas obowiązujących zasad i na dotychczas obowiązujących boiskach. Tym bardziej warto spotkać się 9 czerwca w Zielonce, aby na własne oczy zobaczyć kto zostaje ostatnim Mistrzem „starego boiska”.

Uczestnictwo w turnieju, pobyt i opłaty z tym związane

Jeżeli w tekście poniżej, przy podanych kosztach pojawi się * (gwiazdka) oznacza to, że podany koszt zawiera w sobie dodatkową opłatę, którą przeznaczymy na cele statutowe.

Są to kwoty na poziomie 3-5 zł., które jednak w skali całej grupy pozwolą nam sfinansować część z poniższych wydatków:

– puchary na Turniej Mistrzowski,

– napoje na Turniej Mistrzowski (woda, kawa, herbata itp.),

– organizacja ogniska w sobotę wieczorem,

– zakup boisk (wraz z nowymi przepisami wprowadzamy nowy wymiar boiska i nowoczesny materiał),

– zakup bramek (te, które mamy obecnie w większości są zużyte),

– zakup piłek (piki dotychczas kupowaliśmy we własnym zakresie i rozdawaliśmy reagując na bieżące zapotrzebowanie),

– zakup bramkarzy (skończył się „worek z bramkarzami”, niestety, dotychczasowe zapasy już rozdaliśmy),

Podobnie jak czyniliśmy to w ubiegłym roku, a co pozwoliło nam sprawnie zarządzić budżetem, opłaty za uczestnictwo, pobyt i wyżywienie, będziemy zbierać w formie przelewu na rachunek Stowarzyszenia.

Towarzystwo Miłośników Gier Guzikowych

 1. Bolka 2/60, 61-608 Poznań,

nr konta: 48 1750 0012 0000 0000 3669 9965

Ze względu na losowanie grup XXIV Mistrzostw, które odbędzie się 2 czerwca, każdy kto chce wziąć udział w turnieju jako zawodnik, zobowiązany jest wysłać zgłoszenie w formie mailowej na adres tmgg@tmgg.pl najpóźniej do czwartku 31.05.2018 r. do godziny 18.00., oraz do tego terminu dokonać stosownych opłat.

Podobnie pozostałe osoby, które chcą odwiedzić Zielonkę w dniu Mistrzostw i skorzystać z oferowanych w ośrodku usług, proszone są o dopełnienie formalności. Na adres tmgg@tmgg.pl przesyłamy zgłoszenie z informacją, co zamawiamy, i za co płacimy.

Informacje za co płacimy również umieszczamy w tytule przelewu.

Wykaz opłat:

 • Pobyt* – opłata obligatoryjna dla każdej osoby biorące udział w Turnieju, jak i każdej osoby nocującej w ośrodku (to koszty, które ponosimy na rzecz ośrodka), między innymi za: korzystanie z toalety, mycie rąk i twarzy, oświetlenie itp.) – 15 zł;
 • Uczestnictwo* (udział w Turnieju Mistrzowskim, w tym koszt organizacji, zakupu pucharów, dyplomów itp.) – 35 zł;
 • Nocleg* (jedna doba: piątek/sobota lub sobota/niedziela) – 50 zł;
 • Nocleg* (dwie doby: piątek/sobota i sobota/niedziela) – 100 zł;

Wyżywienie:

 • Obiad dwudaniowy* (sobota) – 25 zł;
 • Śniadanie (niedziela) – 12 zł.

W tym roku zrezygnowaliśmy z kolacji w formie „szwedzkiego stołu”, na rzecz ogniska. W sobotę wieczorem ośrodek przygotuje dla nas ognisko. Koszt takiego ogniska, to 180 zł., przy czym jest to koszt tylko jego przygotowania – bez jedzenia, i pokrywamy go z uzyskanej nadwyżki. Ewentualne kiełbasy, chleb, musztarda itp., należy przygotować we własnym zakresie.

Jesteśmy zobligowani do podania liczby uczestników w dzień po terminie, jaki ogłosiliśmy (tj. 31.05.2018 r.), wszystkie zgłoszenia jakie wpłyną na tmgg@tmgg.pl po wyznaczonym terminie nie będą realizowane przez Stowarzyszenie.

Podczas Turnieju planujemy godnie pożegnać stare boiska „ośmiu mistrzów świata”. Boiska, na których aktualnie gramy, a dla których będzie to – jak wiemy – ostatni oficjalny turniej, planujemy oddać w dobre ręce. Na tę okoliczność nieformalne Koło Przyjaciół Guzików przygotowało niespodziankę, o której więcej w Zielonce.

 

Konieczne informacje, które trzeba zawrzeć w mailu zgłoszeniowym:

 1. Imię i nazwisko – potwierdzam mój udział w XXIV Mistrzostwach w Polskiej Piłce Guzikowej
 2. Wymienić za co płacę – dokładnie według przesłanych przez TMGG opłat za uczestnictwo
 3. Podać kwotę, którą wpłacam
 4. Załączyć potwierdzenie przelewu

 

 

Poniżej przykładowe zgłoszenia:

 1. Jan Kowalski chce wziąć udział w Turnieju, jednak nie będzie korzystał z wyżywienia i noclegu. W takim przypadku Jan wysyła informację mailową na adres tmgg@tmgg.pl, i pisze:

Przykład:

Potwierdzam mój udział w XXIV Mistrzostwach w Polskiej Piłce Guzikowej. Uiściłem wpłatę za:

– pobyt (15 zł),

– uczestnictwo (35 zł).

Do maila dołączam potwierdzenie przelewu w wysokości 50 zł.

Jan przyjeżdża do Zielonki w sobotę 09.06 rano. Bierze udział w ceremonii otwarcia oraz w Turnieju i żywi się we własnym zakresie. W ramach poniesionych kosztów może korzystać z zakupionych napojów i toalety.

 

 1. Jan Kowalski chce wziąć udział w Turnieju, przyjechać do Zielonki w piątek wieczorem i zjeść obiad w sobotę i śniadanie w niedzielę. W takim przypadku Jan wysyła informację mailowa na adres tmgg@tmgg.pl, i pisze:

Przykład:

Potwierdzam mój udział w XXIV Mistrzostwach w Polskiej Piłce Guzikowej, nocleg oraz wyżywienie. Uiściłem wpłatę za:

– pobyt (15 zł),

– uczestnictwo (35 zł),

– dwa noclegi piątek i sobota (100 zł),

– obiad w sobotę (25 zł),

– śniadanie w niedzielę (12 zł).

Do maila dołączam potwierdzenie przelewu w wysokości 187 zł.

Jan przyjeżdża do Zielonki w piątek 08.06 po południu/wieczorem. Bierze udział w ceremonii otwarcia oraz w Turnieju i spożywa posiłki (obiad, śniadanie) serwowane przez ośrodek. W ramach poniesionych kosztów może korzystać z ogniska, zakupionych napojów i toalety.

 

 1. Anna Kowalska (małżonka Jana) chce towarzyszyć swojemu mężowi w imprezie, przenocować z soboty na niedzielę, jednak nie będzie grała jako zawodnik. W takim przypadku Anna Kowalska wysyła informację mailową na adres tmgg@tmgg.pl, i pisze:

Przykład:

Potwierdzam mój pobyt w Zielonce w dniu XXIV Mistrzostw w Polskiej Piłce Guzikowej, nocleg oraz wyżywienie. Uiściłam wpłatę za:

– pobyt (15 zł),

– nocleg sobota (50 zł),

– obiad w sobotę (25 zł),

– śniadanie w niedzielę (12 zł).

Do maila dołączam potwierdzenie przelewu na kwotę 102 zł.

Anna przyjeżdża do Zielonki w sobotę 09.06 rano. Bierze udział w ceremonii otwarcia i spożywa posiłki (obiad, śniadanie) serwowane przez ośrodek. W ramach poniesionych kosztów może korzystać z ogniska, zakupionych napojów i toalety.

Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas XXIV Mistrzostw w Polskiej Piłce Guzikowej.

Z guzikowym pozdrowieniem

Zarząd TMGG