XXV Mistrzostwa w Polskiej Piłce Guzikowej – Zielonka 2019.

Zgłoszenia gry w Turnieju do 09.05.2019 r., godz. 18.00 (tmgg@tmgg.pl)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 18 maja 2019 roku, w godzinach 9.00-20.00 w Zielonce odbędą się XXV Mistrzostwa w Polskiej Piłce Guzikowej.

Turniej odbędzie się tradycyjnie w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Zielonce koło Murowanej Gośliny, do którego w dniu Mistrzostw zapraszamy zarówno zawodników piłki guzikowej, ich kibiców jak i wszystkich sympatyków ruchu guzikowego.

Tegoroczne Mistrzostwa będą pierwszymi, które rozegramy na nowych boiskach i według nieco innych zasad. Zmiany nastąpiły z początkiem sezonu 2018/19, więc w tym roku wyłonimy pierwszego Mistrza Polski (i póki co również Świata) w nowej odmianie Polskiej Piłki Guzikowej.

Już dziś zachęcamy do przesyłania zgłoszeń, a wszelkie niezbędne informacje w tym zakresie umieszczamy poniżej.

 

Uczestnictwo w turnieju, pobyt i opłaty z tym związane

Podobnie jak w poprzednich latach, w niektórych kwotach przedstawionych poniżej ujęta jest nadwyżka na cele statutowe związku. Dzięki tej sumie oraz naszym składkom członkowskim, możemy finansować bieżące potrzeby. Sprzęt na którym gramy (stoły, wykładziny, bramki), piłki, jak i puchary za osiągane wyniki. Dlatego też, jeżeli w tekście poniżej, przy podanych kosztach pojawi się * (gwiazdka) oznacza to, że podany koszt zawiera w sobie dodatkową opłatę, którą przeznaczymy właśnie na te cele.

Ubiegłoroczna nadwyżka pozwoliła nam na zakup:

– pucharów na cały sezon. Od sezonu 2018/19, każdy zwycięzca Turnieju w ramach PŚ, otrzymuje okolicznościowy puchar (10 turniejów w sezonie),

– ośmiu boisk z liniami w formie druku, wykonanych z nowego idealnego do Piłki Guzikowej materiału,

– i najważniejsze! Nowych, równych, wymiarowych bramek, na które bardzo długo nie mogliśmy sobie pozwolić.

W tym roku stajemy przed kolejnym wyzwaniem w postaci zakupu bramkarzy. Zapasy „Druha Jakuba” niestety skończyły się i w tej chwili, nowi adepci Piłki Guzikowej otrzymują bramkarzy z naszych prywatnych zasobów.

Ponadto, w ramach Turnieju zorganizujemy jak zawsze:

– gorące napoje (kawa, herbata),

– zimne napoje (woda, woda gazowana),

– przekąski (coś na słodko, coś na słono),

– puchary dla najlepszych, oraz okolicznościowe pamiątki z okazji 25-tej rocznicy Turnieju Mistrzowskiego dla wszystkich grających,

Dodatkowo, w ramach wspomnianych kosztów, Ośrodek wynajmie nam specjalne miejsce na ognisko, wraz z dostępem do drewna. Ognisko zorganizujemy wieczorem, po zakończeniu turnieju, dlatego też zachęcamy do zabrania przysłowiowej „kiełbachy” i wspólnego ucztowanie w pięknych okolicznościach przyrody 😉 ,

Podobnie jak czyniliśmy to w ubiegłym roku, a co pozwoliło nam sprawnie zarządzić budżetem, opłaty za uczestnictwo, pobyt i wyżywienie, będziemy zbierać w formie przelewu na rachunek Stowarzyszenia.

Towarzystwo Miłośników Gier Guzikowych, ul. Bolka 2/60, 61-608 Poznań,

nr rachunku: 48 1750 0012 0000 0000 3669 9965

Ze względu na losowanie grup XXV Mistrzostw, które odbędzie się 11 maja 2019 r., każdy kto chce wziąć udział w turnieju jako zawodnik, zobowiązany jest wysłać zgłoszenie w formie mailowej na adres tmgg@tmgg.pl najpóźniej do czwartku 09.05.2018 r. do godziny 18.00., oraz do tego terminu dokonać stosownych opłat.

Podobnie pozostałe osoby, które chcą odwiedzić Zielonkę w dniu Mistrzostw i skorzystać z oferowanych w ośrodku usług, proszone są o dopełnienie formalności. Na adres tmgg@tmgg.pl przesyłamy zgłoszenie z informacją, co zamawiamy, i za co płacimy.

Informacje za co płacimy również umieszczamy w tytule przelewu.

Wykaz opłat:

 • Pobyt* – opłata obligatoryjna dla każdej osoby biorące udział w Turnieju, jak i każdej osoby nocującej w ośrodku (to koszty, które ponosimy na rzecz ośrodka), między innymi za: korzystanie z toalety, mycie rąk i twarzy, oświetlenie itp.) – 15 zł;
 • Uczestnictwo* (udział w Turnieju Mistrzowskim, w tym koszt organizacji, zakupu pucharów, itp.) – 35 zł;
 • Nocleg* (jedna doba: piątek/sobota lub sobota/niedziela) – 60 zł.,
 • Nocleg* (dwie doby: piątek/sobota i sobota/niedziela) – 110 zł.,
 • UWAGA: istnieje opcja noclegu bez łazienki / łazienka wspólna z wejściem z korytarza (cena 2 doby – 75 zł, cena jedna doba – 40 zł.)

Wyżywienie:

 • Obiad dwudaniowy* (sobota) – 25 zł;
 • Śniadanie (niedziela) – 12 zł.

W tym roku zrezygnowaliśmy z kolacji w formie „szwedzkiego stołu”, na rzecz ogniska o którym wspominaliśmy wcześniej. W sobotę wieczorem ośrodek przygotuje dla nas ognisko. Koszt takiego ogniska, to 200 zł., przy czym jest to koszt tylko jego przygotowania – bez jedzenia, i pokrywamy go z uzyskanej nadwyżki. Ewentualne kiełbasy, chleb, musztarda itp., należy przygotować we własnym zakresie.

Jesteśmy zobligowani do podania liczby uczestników w dzień po terminie, jaki ogłosiliśmy (tj. 10.05.2018 r.), wszystkie zgłoszenia jakie wpłyną na tmgg@tmgg.pl po wyznaczonym terminie nie będą realizowane przez Stowarzyszenie.

Konieczne informacje, które należy zawrzeć w mailu zgłoszeniowym:

 1. Imię i nazwisko – potwierdzam mój udział w XXV Mistrzostwach w Polskiej Piłce Guzikowej
 2. Wymienić za co płacę – dokładnie według przesłanych przez TMGG opłat za uczestnictwo
 3. Podać kwotę, którą wpłacam
 4. Załączyć potwierdzenie przelewu

 

Poniżej przykładowe zgłoszenia:

1. Jan Kowalski chce wziąć udział w Turnieju, jednak nie będzie korzystał z wyżywienia i noclegu. W takim przypadku Jan wysyła informację mailową na adres tmgg@tmgg.pl, i pisze:

Przykład:

Potwierdzam mój udział w XXV Mistrzostwach w Polskiej Piłce Guzikowej. Uiściłem wpłatę za:

– pobyt (15 zł),

– uczestnictwo (35 zł).

Do maila dołączam potwierdzenie przelewu w wysokości 50 zł.

Jan przyjeżdża do Zielonki w sobotę 18.05 rano. Bierze udział w ceremonii otwarcia oraz w Turnieju i żywi się we własnym zakresie. W ramach poniesionych kosztów może korzystać z zakupionych napojów i toalety.

2. Jan Kowalski chce wziąć udział w Turnieju, przyjechać do Zielonki w piątek wieczorem i zjeść obiad w sobotę i śniadanie w niedzielę. W takim przypadku Jan wysyła informację mailowa na adres tmgg@tmgg.pl, i pisze:

Przykład:

Potwierdzam mój udział w XXV Mistrzostwach w Polskiej Piłce Guzikowej, nocleg oraz wyżywienie. Uiściłem wpłatę za:

– pobyt (15 zł),

– uczestnictwo (35 zł),

– dwa noclegi piątek i sobota (110 zł),

– obiad w sobotę (25 zł),

– śniadanie w niedzielę (12 zł).

Do maila dołączam potwierdzenie przelewu w wysokości 197 zł.

Jan przyjeżdża do Zielonki w piątek 17.05 po południu/wieczorem. Bierze udział w ceremonii otwarcia oraz w Turnieju i spożywa posiłki (obiad, śniadanie) serwowane przez ośrodek. W ramach poniesionych kosztów może korzystać z ogniska, zakupionych napojów i toalety

3. Anna Kowalska (małżonka Jana) chce towarzyszyć swojemu mężowi w imprezie, przenocować z soboty na niedzielę, jednak nie będzie grała jako zawodnik. W takim przypadku Anna Kowalska wysyła informację mailową na adres tmgg@tmgg.pl, i pisze:

Przykład:

Potwierdzam mój pobyt w Zielonce w dniu XXV Mistrzostw w Polskiej Piłce Guzikowej, nocleg oraz wyżywienie. Uiściłam wpłatę za:

– pobyt (15 zł),

– nocleg sobota (60 zł),

– obiad w sobotę (25 zł),

– śniadanie w niedzielę (12 zł).

Do maila dołączam potwierdzenie przelewu na kwotę 112 zł.

Anna przyjeżdża do Zielonki w sobotę 09.06 rano. Bierze udział w ceremonii otwarcia i spożywa posiłki (obiad, śniadanie) serwowane przez ośrodek. W ramach poniesionych kosztów może korzystać z ogniska, zakupionych napojów i toalety.

Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas XXV Mistrzostw w Polskiej Piłce Guzikowej.

Z guzikowym pozdrowieniem Zarząd TMGG